Program de prevenire a violenței și infracțiunilor în mediul școlar „ÎMPREUNĂ PRINDEM CURAJ”

by / vineri, 24 noiembrie 2023 / Published in Comunicari, Noutăți

ÎN ATENȚIA INSTITUȚIILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR DIN JUDEȚUL CONSTANȚA

Program de prevenire a violenței și infracțiunilor în mediul școlar „ÎMPREUNĂ PRINDEM CURAJ”

Având în vedere precizările Ordinului Ministrului Educației, pentru aprobarea Programului de prevenire a violenței și a infracțiunilor în mediul școlar „Împreună prindem curaj” și pentru alocarea sumelor provenind din Mecanismul național de susținere a prevenirii criminalității, nr. 6631/10.11.2023, vă încurajăm să valorificați această oportunitate de a răspunde într-o mai mare măsură nevoilor comunității școlare, privind prevenirea violenței, propunând derularea unui proiect, în vederea finanțării.

Regăsiți toate documentele necesare, mai jos:

PROIECT IMPREUNA PRINDEM CURAJ_CT
Procedura Program Impreuna prindem curaj

Anexa-1-Formular-de-inscriere_CT

Anexa-2-Formular-de-raportare_CT

OME_6631_10_11_2023_Impreuna_prindem_curaj
Anexa_1_OME_6631_Program_prevenire

Așteptăm, cu interes, proiectele dumneavoastră, până la data de 10 decembrie 2023. Mult SUCCES!

Unități de învățământ selectate în Programul „Împreună prindem curaj”

Stimați colegi,

Vă transmitem lista unităților selectate în Programul „Împreună prindem curaj”, la nivelul județului Constanța.
1.   Școala Gimnazială Nr. 39 „Nicolae Tonitza” Constanța
2.   Liceul Teoretic „Callatis” Mangalia
3.   Liceul Teoretic „George Emil Palade” Constanța
4.   Școala Gimnazială „Viceamiral Ioan Murgescu” Valu lui Traian
5.   Școala Gimnazială Nr. 1 Lumina
6.   Liceul Tehnologic „Ion Podaru” Ovidiu
7.   Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” Medgidia
8.   Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Medgidia
9.   Școala Gimnazială Nr. 28 „Dan Barbilian” Constanța
10. Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși” Medgidia
11. Școala Gimnazială Nr. 2 Cernavodă
12. Școala Gimnazială Nr. 1 Mangalia
13. Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida” Constanța

Dorim să mulțumim pentru implicare, tuturor reprezentanților unităților de învățământ care au participat la selecție și vă dorim succes, în toate proiectele pe care le veți propune în viitor!

Felicitări și succes în implementarea programului, echipelor de proiect din unitățile de învățământ selectate!

Director CJRAE Constanța,                                                     Coordonator CJAP,
Prof. consilier școlar dr. Irina Ermolaev                Prof. consilier școlar Liliana Țepeluș