CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

Arondare echipa C.J.A.P.

 

 

CABINETELE ŞCOLARE ȘI INTERȘCOLARE DE ASISTENŢĂ PSIHOPEDAGOGICĂ CONSTANŢA

2016-2017

 

1 AGAPE ANA-MARIA LICEUL COBADIN
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “AUREL MARINESCU“ COBADIN
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 “PERICLE MARTINESCU“ VIIŞOARA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL VIIŞOARA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL CONACU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NEGREŞTI
ŞCOALA PRIMARĂ NR.2 CONACU
2 ALEXANDRESCU ALEXANDRA COLEGIUL TEHNIC “TOMIS“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “ZUBEYDE HANIM“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.9 “TOM DEGEŢEL“ CONSTANŢA
3 ALEXE MĂDĂLINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 39 “NICOLAE TONITZA“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.6 CONSTANŢA
4 ANGHEL GEORGETA LICEUL TEORETIC BĂNEASA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “SFÂNTUL ANDREI“ BĂNEASA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 FĂUREI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL FĂUREI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NEGURENI
ŞCOALA PRIMARĂ NR.2 NEGURENI
5 APOSTU NICOLETA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 17 “ION MINULESCU“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.16 “MARIN IONESCU DOBROGIANU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “ABRACADABRA“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.32 “NĂSTUREL“ CONSTANŢA
6 ASIMINEI MINODORA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 “ION JALEA“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.24 CONSTANŢA
7 BĂCĂUANU VALENTINA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 49 “LUMEA COPIILOR“ CONSTANŢA
LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE DUMITRESCU“ CUMPĂNA
8 BĂIAŞU ALINA GABRIELA LICEUL TEHNOLOGIC “ION BĂNESCU“ MANGALIA
9 BARBAROŞ TATIANA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.10 CONSTANŢA
10 BÂRZAN LAVINIA-GINA LICEUL TEHNOLOGIC “C.A.ROSETTI“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA „ROSETTI” CONSTANŢA
11 BODIU HRISA COLEGIUL “DOBROGEA“ CASTELU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CASTELU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL CASTELU
12 BORUGĂ SILVIA LICEUL TEORETIC “TRAIAN“ CONSTANŢA
13 BUCUR VIORICA LICEUL TEHNOLOGIC “GHEORGHE MIRON COSTIN“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 22 “I.C.BRĂTIANU“ CONSTANŢA
14 BURGHIŞAN LAURA ELENA LICEUL TEORETIC “OVIDIUS“ CONSTANŢA
15 CĂESCU MARIETA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.46 “AZUR“ CONSTANŢA
16 CĂŞĂRICĂ ANIŞOARA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 “REMUS OPREANU“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 “MIHAI VITEAZUL“ CONSTANŢA
17 CATANĂ ECATERINA LICEUL “REGELE CAROL I“ OSTROV
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL ALMALĂU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL OSTROV
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 ALMALĂU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.57 CONSTANŢA
18 CERNEA (ICONARU) ROXANA MIRELA LICEUL TEORETIC NEGRU VODĂ
ŞCOALA PRIMARĂ NR.2 VÂLCELE
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DARABANI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NEGRU VODĂ
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL DARABANI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL VÂLCELE
19 CHIRILĂ AURORA LICEUL TEORETIC “DECEBAL“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.41 “FLIPPER“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.36 “DIMITRIE ŞTIUBEI“ CONSTANŢA
20 CIOBOTĂ MONICA TANŢA LICEUL TEHNOLOGIC “VIRGIL MADGEARU“ CONSTANŢA
21 CIUCĂ CORINA COLEGIUL NAŢIONAL “MIHAI EMINESCU“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.16 CONSTANŢA
22 CIULIN ANAMARIA-LUCIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 28 “DAN BARBILIAN“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.44 CONSTANŢA
23 CJAP GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.7 “ROBOŢEL“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.27 CONSTANŢA
24 COLNICEANU ANA LICEUL TEHNOLOGIC “DRAGOMIR HURMUZESCU“ MEDGIDIA
25 COMAN NICOLETA COLEGIUL TEHNIC DE MARINA “ALEXANDRU IOAN CUZA“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.53 CONSTANŢA
26 CONDURACHE CAMELIA COLEGIUL TEHNIC “PONTICA“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.31 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.31 CONSTANŢA
27 CRUDU GABRIELA LICEUL TEHNOLOGIC “LAZAR EDELEANU“ NĂVODARI
28 DOBRE MARIA CRISTINA LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICĂ ŞI TELECOMUNICAŢII CONSTANŢA
29 DOBREA AURELIA COLEGIUL TEHNIC “VASILE PÂRVAN“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.19 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.34 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.29 CONSTANŢA
30 DOBROMIR EUGENIA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 “PERLUŢELE MĂRII“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 “MIHAIL KOICIU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.35 CONSTANŢA
31 DRĂGĂNOIU MARIA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV “NICOLAE ROTARU“ CONSTANŢA
32 DUMITRU (CAMARAŞ) VIRGINIA LICEUL TEHNOLOGIC “IOAN N.ROMAN“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11 “DR.CONSTANTIN ANGELESCU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.23 CONSTANŢA
33 DURAC VALENTINA COLEGIUL NAŢIONAL “KEMAL ATATURK“ MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.1 MEDGIDIA BILINGVA(ROM-TURCA)
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.6 “LUCIAN GRIGORESCU“ MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “PITICOT“ MEDGIDIA
34 ENE IULIANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 “I.L.CARAGIALE“ MEDGIDIA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 “SPIRU HARET“ MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.7 MEDGIDIA
35 FALIBOGA–ANDREI CARMEN LICEUL TEORETIC “CALLATIS“ MANGALIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.2 MANGALIA
36 FLOREA GABRIELA GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.51 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.12 “AMICII“ CONSTANŢA
37 GÂGĂ (MIHALACHI) SIMONA MIHAELA LICEUL TEORETIC “ANGHEL SALIGNY“ CERNAVODĂ
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.3 CERNAVODĂ
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CERNAVODĂ
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “PRICHINDEL“ CERNAVODĂ
38 GĂGEANU GEORGIANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 TUZLA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL TUZLA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ION BORCEA“ AGIGEA
39 GANEA NICOLETA-CAMELUTA LICEUL TEORETIC “CARMEN SYLVA“ EFORIE
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “ALBATROS“ EFORIE SUD
40 GHIŢOIU DANIELA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 18 “JEAN BART“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.37 CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 33 “ANGHEL SALIGNY“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.40 CONSTANŢA
41 GIUMALI NARCIS ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CUZA VODA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL CUZA VODĂ
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MIRCEA VODĂ
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL MIRCEA VODĂ
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL SATU NOU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 SATU NOU
42 GROSU GEORGIANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VALU LUI TRAIAN
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 “GEORGE ENESCU“ NĂVODARI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL PENINSULA NĂVODARI
ŞCOALA PRIMARĂ NR.1 PENINSULA NĂVODARI
43 HERCIOG DORINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.37 CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.15 “GRIGORE ANTIPA“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.38 CONSTANŢA
44 HORNEA CĂTĂLINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 MANGALIA
45 IONUS (RUSU) IONELA ANDREEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 “MIRCEA DRAGOMIRESCU“ MEDGIDIA
ŞCOALA PRIMARĂ “IULIU PRODAN“ VALEA DACILOR
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL VALEA DACILOR
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 MEDGIDIA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 “MIHAIL SADOVEANU“ MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.9 MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.8 MEDGIDIA
46 IORDACHE (STOICA) MARIANA–LAURA LICEUL TEHNOLOGIC COGEALAC
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL COGEALAC
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL RÂMNICU DE JOS
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL TARIVERDE
ŞCOALA GIMNAZIALĂ “CRISTEA CARAMAN“ COGEALAC
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 RÂMNICU DE JOS
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 TARIVERDE
47 MATEI ALEXANDRA LICEUL TEORETIC “EMIL RACOVIŢĂ“ TECHIRGHIOL
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.2 TECHIRGHIOL
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “PINOCCHIO“ TECHIRGHIOL
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT TECHIRGHIOL
48 MIRICĂ (BURGASLIS) ELENI GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 “NOROCEL“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.26 CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 “NICOLAE IORGA“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 6 “NICOLAE TITULESCU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.25 “CĂSUŢA POVEŞTILOR“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 “CIP ŞI DALE“ CONSTANŢA
49 MOCANU-APOSTU GETA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 12 “B.P. HAŞDEU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 48 “GULLIVER“ CONSTANŢA
50 MOGA MARIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 40 “AUREL VLAICU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.42 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.22 CONSTANŢA
51 MORCAN ANCA ANDREEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU“ COSTINEŞTI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “PINOCHIO“ COSTINEŞTI
ŞCOALA PRIMARĂ “ION CREANGĂ“ SCHITU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 “GRIGORE MOISIL“ NĂVODARI
52 MUREŞANU CRISTINA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 CONSTANŢA
53 MUSTACA MIHAELA LICEUL TEORETIC MIHAIL KOGĂLNICEANU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.1 “DELFINAȘUL“ MIHAIL KOGĂLNICEANU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.2 “PITICOT“ MIHAIL KOGĂLNICEANU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL I.A.S. MIHAIL KOGĂLNICEANU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.3 “PINOCHIO“ MIHAIL KOGĂLNICEANU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL PALAZU MIC
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL PIATRA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL U.A. SIBIOARA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PIATRA
54 NASIE CLAUDIA LICEUL TEORETIC “GEORGE CĂLINESCU“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 38 “DIMITRIE CANTEMIR“ CONSTANŢA
55 NEAGU MIHAELA LICEUL TEHNOLOGIC “AXIOPOLIS“ CERNAVODĂ
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 “MIRCEA ELIADE“ CERNAVODĂ
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 CERNAVODĂ
GRĂDINIŢA CU PRGRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT “VOINICELUL“ CERNAVODĂ
56 NICOLAEV MIHAELA COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC “CONSTANTIN BRĂTESCU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL DE APLICAŢIE CONSTANŢA
57 ONCIUL ELENA ŞTEFANIA LICEUL TEORETIC “GEORGE EMIL PALADE“ CONSTANŢA
CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR NR.1 CONSTANŢA
58 PĂLICI-DOGĂIAŞU CARMEN DANIELA COLEGIUL TEHNIC “NICOLAE TITULESCU“ MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.12 MEDGIDIA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 “CONSTANTIN BRÂNCUŞI“ MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.11 MEDGIDIA
59 PALU CRISTINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE BĂLCESCU“ MEDGIDIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 “ION CREANGĂ“ MEDGIDIA
60 PÂRÂIALĂ CARMEN LICEUL TEHNOLOGIC “ION PODARU“ OVIDIU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL CULMEA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 CULMEA
61 PĂSĂRICĂ FLORENTINA LICEUL TEHNOLOGIC TOPRAISAR
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL BIRUINŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL MOVILIŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL POTÂRNICHEA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL TOPRAISAR
ŞCOALA PRIMARĂ NR.3 POTÂRNICHEA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BIRUINŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 MOVILIŢA
62 POCEA AURELIANA COLEGIUL AGRICOL POARTA ALBĂ
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.2 POARTA ALBĂ
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 “VICEAMIRAL IOAN MURGESCU“ VALU LUI TRAIAN
63 POP MARIOARA COLEGIUL COMERCIAL “CAROL I“ CONSTANŢA
64 POPA MIHAELA CAMELIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 “SFÂNTUL ANDREI“ MANGALIA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 NEPTUN
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.5 “GALA GALACTION“ MANGALIA
65 POPESCU ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 43 “FERDINAND“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.30 CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 “CIPRIAN PORUMBESCU“ CONSTANŢA
66 PUFLENE LILIANA COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.14 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.39 CONSTANŢA
67 RADU VIORICA COLEGIUL ECONOMIC MANGALIA
68 SANDU VALENTINA LICEUL TEORETIC MURFATLAR
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.1 MURFATLAR
69 SIMION LAURA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 30 “GHEORGHE ŢIŢEICA“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.17 “HENSEL ŞI GRETEL“ CONSTANŢA
70 SIMION MARIOARA LICEUL TEHNOLOGIC “GHEORGHE DUCA“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.20 “MARIN SORESCU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.36 “STELUŢELE MĂRII“ CONSTANŢA
71 STAMBULI ELENA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.45 CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.8 CONSTANŢA
72 STANCIU IOANA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.47 “LUMEA POVEŞTILOR“ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 23 “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “MICA SIRENA“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL “DELFINII JUCĂUŞI“ CONSTANŢA
73 STROIA MARIANA DANIELA COLEGIUL NAŢIONAL DE ARTE “REGINA MARIA“ CONSTANŢA
74 ŞULIC MIHĂIŢA LICEUL TEHNOLOGIC “CARSIUM“ HÂRŞOVA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HÂRŞOVA
75 TALPAC ELENA LAVINIA LICEUL TEHNOLOGIC “CARSIUM“ HÂRŞOVA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HÂRŞOVA
76 ŢEPELUŞ LILIANA-VERONICA COLEGIUL NAŢIONAL “MIRCEA CEL BĂTRÂN“ CONSTANŢA
77 VLAD MARCELA GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.33 CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.19 “DUMBRAVA MINUNATĂ“ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.43 “MUGUREL“ CONSTANŢA
78 ZOGA OANA LICEUL TEORETIC “LUCIAN BLAGA“ CONSTANŢA
79 ZUBOR PAUL ALEXANDRU LICEUL TEHNOLOGIC “DIMITRIE LEONIDA“ CONSTANŢA

 

 

 

Acordarea serviciilor de asistenţă psihopedagogică în anul şcolar 2016-2017

 

În anul şcolar 2016-2017, activităţile directe ale profesorilor consilieri şcolari din cabinetele de asistenţă psihopedagogică constau în 18 ore/săptămână, repartizate astfel:
– 14 ore – activităţi de asistenţă psihopedagogică (în una sau mai multe unităţi de învăţământ în care sunt normate posturi specifice) desfăşurate individual şi colectiv cu preşcolarii/elevii, orientare, reorientare şcolară şi profesională, activităţi de consiliere a preşcolarilor, elevilor, părinţilor, cadrelor didactice;
– 4 ore de predare în specialitate sau în cadrul curriculumului la decizia şcolii şi în acord cu planul-cadru.

Vă punem la dispoziţie tabelul cu arondarea serviciilor de asistenţă psihopedagogică pentru unităţile de învăţământ în care sunt normate posturi de profesori în centre şi cabinete de asistenţă psihopedagogică, precum şi procedura de acordare a serviciilor în situaţii speciale (în anexele ataşate).

Director CJRAE,                                                                         Coordonator CJAP,
Prof. psih. drd. Irina Ermolaev                                                    Prof. psih. Laura Secu

Arondarea unitatilor Scolare | Baza OB CS-2016-2017

Anexa 1 | Precizari pt unitati de baza si arondate 2016-2017

Anexa 2 | Precizari pt unitati fara post cazuri speciale 2016-2017

 

TOP
Utilizator